wtorek, 18 grudnia 2012

Kocham Wieś


Jest taki miesięcznik, który czytam od deski do deski.

To Weranda Country 

Jest taka strona, na której bywam w wolnej chwili i czytam, rozmawiam, dzielę się radami lub rad szukam. ToTworzymy tam wraz z dziewczynami ( ops..sorry panowie też są ) fajne grono o wspólnych zainteresowaniach. Każda coś innego potrafi, każda gdzieś w swojej wsi coś innego tworzy.

Jesteśmy z różnych zakątków ale łączy nas jedno....

Kochamy wieś w jej pięknie , w jej prostocie, w zwyczajach i tradycjach ale też w jej ciężkości życia, w zawiejach zimowych, w mrozach i brakach prądu. 


Mamy taką króciutką, ale jakże miłą tradycję. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia losujemy spośród siebie swoje gwiazdki, którym wysyłamy skromne upominki pod choinkę. 

Ja dziś swoja paczuszkę wysłałam, a w międzyczasie doszła do mnie moja...

Cudowne , ręcznie wykonane, przepiękne koszulki na słoiczki !!!

Samo mi się do nich uśmiecha.
U nas już czuć święta. Dominika z wielkim skupieniem lukruje pierniczki, pokoje wysprzątane, szynki zamarynowane, mięsa i kiełbaski zamówione u fachowców. Nie robię zakupów w marketach, nie faszeruję się chemią i sztucznym jedzeniem. 
Wszystko robimy w domu, pieczemy, gotujemy, robimy stroiki na choinkę...

pozdrawiam...jeszcze się odezwę przed świętami


14 komentarzy:

 1. Cześć
  Ja też lubię Werandę Country , fajnie że jest takie forum gdzie można pogadać , podpatrzeć kto co potrafi , a pierniczki córcia udekorowała wspaniałe :)
  Miłego Ilona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa. Zaglądałam często na Twoją stronę, ale odkąd gra tam jakaś muzyka na górnym pasku niestety nie mogę wejść, wywala mi sterowniki, albo cały system siada ...lubiłam patrzeć na Twoje piękne kurki, ale nie mogę ryzykować.

   Usuń
  2. To chyba tę muzykę wykasuję już miałam sygnały że ciężko się otwiera blog :)

   Usuń
 2. Podzielam Twój entuzjazm, jeżeli chodzi o przygotowanie swojskiego jadła, wędziłam wczoraj własnoręcznie przygotowane kiełbaski, boczek i szynkę, pasztet już odpoczywa w lodówce; zajrzę przy okazji do Kocham Wieś, zobaczę, co też tam się dzieje; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej mi sie to podoba. Może "zbabiałam", a może to przez ten dom, dzieci? Z tym, ze te święta nie wiem jak spędzę....I gdzie.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Na KW zarejestrowałam się nawet na forum, ale nie jest one zbyt aktywne, częściej chyba się kontaktujecie za pośrednictwem blogów prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też kocham wieś;) I tę realną, i tę wirtualną! I już pokochałam Wasze pierniczki - jakieś artystyczne! Popieram walkę z chemiczną żywnością!!! I nie wchodzę do marketów przed Świętami - chcę żyć;)) Pozdrawiam, pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja już widziałam te cudeńka:---))) Na Kocham Wieś własnie... I odpowiem, jeśli można - zdecydowanie częściej kontaktujemy się tam za pomocą blogów, bo na forach często spamy i problemy techniczne. Nie da się ukryć, że narodziło się tam kilka pięknych przyjaźni - już zupełnie nie wirtualnych:-)))
  Asia ( Tess )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrafiłam za bardzo rozeznać się jak działają na KW blogi dlatego sobie odpuściłam(mosewa) :)
   Ale czytam różne artykuły na KW :)

   Usuń
  2. Ciężko coś znaleźć, ogólnie strona źle przygotowana technicznie, ale cóż...jakos dajemy radę ;)

   Usuń
 7. A ja w zeszłym roku mimo, że brałam udział w losowaniu i sama wysłałam, to nic nie dostałam:-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda...trzeba było do Asi pisać, ona jedna wie kto z kim, może poczta zawaliła a nie gwiazdka.

   Usuń
 8. Paulina - sprawdziłam kto miał Ci wysłać prezent w zeszłym roku. W mailach mam, że wiadomość odebrała. Nie napiszę z wrodzonej dobroci serca kto to taki... Ale jak wiadomo - są ludzie i...ludziska.
  Ściskam.
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu, trudno, wieszja chyba nawet nie chcę wiedzieć, ale w zeszłym roku było mi bardzo przykro, a sama nie chciałam nikomu robić przykrości, więc siedziałam cich.

   Usuń