sobota, 14 stycznia 2012

Styczniowe zamieszanie


Święta, święta i po świętach. Czas do pracy i to intensywnej. Dzień zaczyna się u nas o 6 rano, wstajemy, pijemy kawkę, planujemy co na dziś...i jak się rozjaśni na dworze- do roboty. Mamy szczenięta, hodujemy polskie rasy psów mysliwskich, ogary i gończe polskie. Muszą być nakarmione, ogłaskane, wypielęgnowane, poszkolone....czas dla nich musi się znaleźć codziennie. W międzyczasie Ranczo Zalas rozkwita. Jeszcze czas na ogólne zdjęcia, jeszcze wszędzie nie do końca zrobione, rozgardiasz remontowy, ale jak to mówią bliżej niż dalej. Tak bliżej, że na ścianie w lawendowym pokoju zawisła moja zdobycz. Wyproszona , wymarzona "Gęsiareczka" - obraz dzieła mojej utalentowanej mamy. Jej twórczość będzie zdobiła ściany na Ranczo....i staram się ogromnie, żeby jej weny nie zabrakło. 

 To zdjęcie przedstawia kuchenny kredens "w negliżu" Rozebrany, odmyty, naprawiony i odmalowany akrylową bielą już cieszy oko. Dołożyłam jeszcze porcelanowe uchwyty, czekam na wenę w sprawie szybek...i finito ;)

Łazienka doczekała się lustra...prąd dopiero wpycha się w rurki, ale tez bliżej niż dalej . 

 Ściany przybierają ostateczną barwę- nie zgadniecie.....wielbłądzią...ha...mój pomysł

Całość ogrzewa fajna koza....i było by już super glanc uniwersum...gdyby nie moja gafa.....

Wraz ze świąteczną przesyłką od Mani  w postaci pięknych zawieszek doszedł w paczuszce zakwas na chleb. Nie wspomnę o ilości maili podpowiadających co z tym zakwasem zrobic....ech aż wstyd...no ale Wyszły dwa smaczne bochenki, pachnące i zupełnie inne niż sklepowe. Były pyszne.  Nie zdążyłam zrobić zdjęcia...po prostu zniknęły...a JA...WSTYD PRZYZNAĆ ZAPOMNIAŁAM PODZIĘKOWAĆ OSOBIŚCIE JAK MANIA PRZYJECHAŁA Z FLORKIEM DO STRZYŻENIA. 
Ogromnie mi wstyd, ale jak widzę psiaka...to zapominam o całym świecie oprócz jego fryzury...pogadałyśmy o dzieciach i innych ważnych sprawach...i dopiero jak odjechała palnęłam się w czoło....ech babo zapominalska.
Maniu...myślę, że co się odwlecze to nie uciecze 

6 komentarzy:

 1. Tempo prac u Was jest tak imponujące, że my chowamy się w mysią dziurę. Kredens wygląda tak, że czekamy, kiedy w kadr wejdzie czyjaś ukochana Babcia :DDDD I koza świetna!  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny kredens, moja babcia miała podobny, pełen tajemniczych pudełeczek i puszeczek :)
  A co do chleba to mówiłam (pisałam), że sie uda :D
  I chyba mnie z kimś pomyliłaś, bo Flo strzygłaś w.... sierpniu. Zapuściłam go na zimę ale trymuję go regularnie i nawet nie wygląda jak owieczka :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dwie Manie??? i mają 2 sznaucery???? o matkoświęta...coś czułam że nie tak...ale nie wiedziałam co...i dalej pozostaje to nieodgadnioną zagadką...ech...starość...jakiś wujek Alzh....ten tego...

   Usuń
 3. Aj! jak mi się podoba wszystko, i gęsiareczka i kredens, a jaka koza, kamienne posadzki, ceglane ściany, wielbłądzi na ścianach, wszystko gra pięknie. Prawda, że zakwas niestraszny? a chlebki smaczne, pozdrawiam serdecznie i ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie!
  Tyle prac już za Wami, że chce się dalej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie :) dziękuję za odwiedziny u mnie w "Krzemieniu" :)
  Pozwolisz,że się rozgoszczę i przeczytam Twój blog od początku. Ta koza fajna, mamy dokładnie taka samą :):)

  OdpowiedzUsuń